Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Studenci Wydziału Architektury PW z wyróżnieniem za projekt nowojorskiej biblioteki

Kinga Batte, Weronika Urban i Kacper Kozak,studenci Wydziału Architektury PW otrzymali wyróżnienie w międzynarodowym konkursie organizowanym przez Switch Competitions. Zadaniem było wykonanie projektu pawilonu-biblioteki w nowojorskim Central Parku.

Konkurs „Central Park Book Studio”miał na celu promowanie czytelnictwa i stworzenie nowego rodzaju obiektu publicznego, różniącego się od typowych bibliotek.Uczestnicy mieli zaprojektować interesujący pawilonu w parku, w którym mieściłaby się biblioteka i czytelnia.

Więcej informacji o projekcie studentów  Wydziału Architektury PW w artykule opublikowanym przez portal „Architektura & Biznes” pt. „Studenci Politechniki Warszawskiej zaprojektowali bibliotekę w Nowym Jorku”.

Źródło: architekturaibiznes.pl
Zdjęcie: projekt pt. „Grid Pavilion” - wizualizacja Kinga Batte, Weronika Urban i Kacper Kozak

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry