Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Studenci z PW budują motocykl

Studenci z PW budują motocykl

Studenci z Politechniki Warszawskiej przygotowują pojazd, który wystartuje w wyścigu na torze profesjonalistów z MotoGP.

Dostali niektóre części, a teraz muszą sami zaprojektować i zbudować motocykl. Studenci z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej budują motocykl na międzynarodowe zawody, które odbędą za pół roku w Hiszpanii.

Zespoły biorące udział w konkursie otrzymują od organizatorów taki sam silnik, koła, opony oraz układ hamulcowy. - Resztę trzeba samodzielnie zaprojektować, a potem zbudować - tłumaczył członek grupy Adrian Śledź.

Motocykl będzie rozwijał prędkość do 180 km/h. W ramach konkursu pojazd weźmie udział w 40-kilometrowym wyścigu na profesjonalnym torze.

Audycja dostępna jest na stronie internetowej: www.rdc.pl/informacje/studenci-z-politechniki-warszawskiej-buduja-motocykl-na-miedzynarodowy-konkurs-posluchaj-zobacz/

Źródło: RDC/Łukasz Bury
Zdjęcie: Politechnika Warszawska

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa