Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Zagraniczna promocja polskiego szkolnictwa wyższego

Zagraniczna promocja polskiego szkolnictwa wyższego

Prowadzona dotychczas przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego kampania „Ready, Study, GO! Poland” od 1 stycznia 2018 r. będzie kontynuowana przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA).

Lista targów edukacyjnych na rok 2018, podczas których NAWA organizować będzie polskie stoisko narodowe:

• Targi Studijos, Litwa (Wilno), 8-10.02.2018 r.
  • Targi International Education Fair in Georgia, Gruzja (Tbilisi), 23-24.02.2018 r.
  • Targi i konferencja ekspercka APAIE, Singapur, 25-29.03.2018 r.
  • Misja edukacyjna w Azji Centralnej, targi Kazakhstan International Exhibition Education and Career, Kazachstan (Ałmaty), 5-7.04.2018 r.
  • Targi Targi Expo Estudiante, Meksyk, 7-8.04.2018 r.
  • Targi i konferencja ekspercka NAFSA, USA (Filadelfia), 27.05.-1.06.2018 r.
  • Targi i konferencja ekspercka EAIE, Szwajcaria (Genewa), 11-14.09.2018 r.
  • Targi Eduexpos Indie, Indie (Chennai, Bangalore, New Delhi, Bombaj), wrzesień 2018 r.
  • Targi China Education Expo, Chiny (Chengdu i Kanton), druga połowa października 2018 r.
  • Targi Education and Career, Ukraina (Kijów), listopad 2018 r.

Powyższe lokalizacje i regiony wybrane zostały w oparciu o strategię geograficzną promocji polskiego szkolnictwa wyższego. Na ostateczny kształt propozycji wpłynęły również wyniki wypełnionych przez uczelnie ankiet. Dokładne terminy targów w Indiach, Chinach oraz na Ukrainie zostaną podane w pierwszym kwartale 2018 roku.

W organizację polskiego uczestnictwa w targach zagranicznych zaangażowane będą również placówki dyplomatyczne i instytuty polskie.

Więcej informacji na temat zagranicznej promocji szkolnictwa wyższego znajduje się na stronie www.nawa.gov.pl

Źródło: nauka.gov.pl

Prawda jest pochodnią olbrzymią: dlatego właśnie usiłujemy wszyscy zbliżyć się do niej tylko na chwilę w obawie, by nie spłonąć.

Johan Wolfgang von Goethe

Sekcja Komunikacji Społecznej