Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Zawody łazików marsjańskich w USA

Zawody łazików marsjańskich w USA

36 drużyn z dziesięciu krajów weźmie udział w zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge. Polskę reprezentować będzie aż osiem zespołów, w tym KNR Team z Politechniki Warszawskiej.

University Rover Challenge (URC) to prestiżowe, międzynarodowe zawody łazików marsjańskich zbudowanych przez studentów. Zawody odbędą się między 30 maja a 1 czerwca na pustyni Utah w Stanach Zjednoczonych.

W tegorocznych zadaniach weźmie udział 36 drużyn z dziesięciu krajów świata. Polskę reprezentować będzie osiem drużyn, w tym KNR Team z Politechniki Warszawskiej. Swój udział zgłosili ponadto: ubiegłoroczny zwycięzca zawodów zespół: PCz Rover Team z Politechniki Częstochowskiej, AGH Space Systems reprezentujący Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej, zespoły SKA Robotics i Legendary Rover Team z Politechniki Rzeszowskiej, Projekt Scorpio z Politechniki Wrocławskiej oraz ARGO z Politechniki Białostockiej.

Zespoły z polskich uczelni uczestniczą w konkursie od 2009 r.

Więcej o starcie polskich zespołów w University Rover Challenge w artykule opublikowanym przez serwis Nauka w Polsce pt. Osiem polskich zespołów wystartuje w zawodach łazików marsjańskich w USA”

Źródło: naukawpolsce.pap.pl
Zdjęcie: Biuletyn PW

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa