Biuletyn PW / Publikacje

Publikacje

Wspomnienia "Halicza"

Nakładem Wydawnictwa Fronda 13 stycznia 2014 roku ukaże się książka pt. "Zośkowiec" autorstwa Jarosława Wróblewskiego. Politechnika Warszawska objęła ten tytuł honorowym patronatem.

Uniwersytet dziecięcy

Nakładem wydawnictwa Dwie Siostry ukazała się książka „Uniwersytet dziecięcy. Mądre odpowiedzi na trudne pytania”. Jej autorami są Ulrich Janssen i Ulla Steuernagel. 

Nowa publikacja o prof. Janie Czochralskim

Nakładem Muzeum Politechniki Warszawskiej ukazała się książka zatytułowana „Jan Czochralski prekursor współczesnej elektroniki. Stulecie odkrycia krystalizacji”. 

Ekologia w przedsiębiorstwach

Nakładem Forum Odpowiedzialnego Biznesu ukazała się darmowa publikacja „Ekologia przyszłości”. Poruszane są w niej kwestie m.in. redukcji emisji CO2, czy skutecznego wprowadzania ekoinnowacji w przedsiębiorstwach.

Metody numeryczne

Książka zatytułowana „Metody numeryczne” autorstwa prof. Piotra Tatjewskiego z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej ukazała się nakładem Oficyny Wydawniczej PW. 

Książka o podstawach matematyki wyższej

Autorem książki pt. „Ćwiczenia z podstaw matematyki wyższej. Algebra liniowa. Geometria analityczna. Optymalizacja liniowa” jest prof. Andrzej M. Kaczyński z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Kreatywność w pracy zawodowej

W sprzedaży dostępna jest książka, która odpowiada na pytanie: czy możliwe jest zachowanie kreatywności w miarę praktykowania zawodów, w których twórczo trzeba rozwiązywać bieżące problemy? 

Biografia „ojca elektroniki”

Na rynku nakładem Wydawnictwa Debit ukazała się książka autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel pt. „Kryształowe odkrycie. Powieść o Janie Czochralskim”. Politechnika Warszawska objęła patronatem to wydawnictwo. 

Materiał WUT-1 w Angewandte Chemie

W Angewandte Chemie International Edition, jednym z najbardziej prestiżowych pism chemicznych, ukazał się artykuł pracowników Wydziału Chemicznego PW. Opisują w nim materiał WUT-1, nazwany tak na cześć Politechniki Warszawskiej.

Nauka a open acces

W związku z międzynarodowym Tygodniem Otwartej Nauki (Open Acces Week) na rynku pojawiły się cztery broszury dotyczące nowoczesnej komunikacji naukowej i modeli open acces. 

Myślenie projektowe

Na rynku dostępna jest w polskim wydaniu książka „Change by Design” autorstwa Tima Browna. 

Poradnik dotyczący bezpieczeństwa systemów informacyjnych

„Bezpieczeństwo systemów informacyjnych. Praktyczny przewodnik zgodny z normami polskimi i międzynarodowymi” to książka wyróżniona w tym roku Nagrodą Rektora Politechniki Warszawskiej. 

Książka dla doktorantów i habilitantów

Książka pt. „Doktoraty i habilitacje. Poradnik realizacji” to pozycja wychodząca naprzeciw oczekiwaniom osób, które podjęły decyzję o napisaniu dysertacji doktorskiej lub habilitacyjnej.

Darmowy poradnik promocji nauki

„Promosaurus” to drugi na polskim rynku kompleksowy poradnik promocji nauki. Ukazał się nakładem Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU).

Wrześniowe nowości Oficyny Wydawniczej PW

Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej wydała dwie nowe pozycje książkowe o tematyce architektonicznej. Prezentujemy je poniżej. 

CYTAT TYGODNIA

"

 

 

Na szczęście słońce rozlewając światło nie pyta ludzi,
czy sobie go życzą, bo rozdzieliliby się na stronnictwa,
a niektóre z nich żądałyby,
ażeby zgasło

 

 

Aleksander Świętochowski

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW