Biuletyn PW / Publikacje

Publikacje

Mit maszyny

Po dwóch latach Wydawnictwo Naukowe PWN wydało drugi tom Mitu maszyny autorstwa Lewisa Mumforda. Pierwszy tom ukazał się w 2012 roku. 

Życie bez internetu, telefonu i telewizji

Dziennikarka Susan Maushart napisała książkę o technologicznym detoksie swojej rodziny. Przez pół roku wraz z trójką dzieci odcięła się od współczesnych technologii. 

Leksykon formacji świecowych

Jerzy Lempart, analityk i programista, zbadał za pomocą własnej aplikacji komputerowej występowanie i skuteczność prognostyczną formacji świecowych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Kwantowy Wszechświat

Nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazała się książka profesorów University of Manchester, w której wyjaśniają zawiłości teorii kwantowej. 

Mechanika nawierzchni drogowych w zarysie

Książka autorstwa prof. Romana Nagórskiego z Wydziału Inżynierii Lądowej PW, to pierwsza w kraju pozycja przedstawiająca całościowo zagadnienia mechaniki nawierzchni drogowych jako konstrukcji budowlanych. 

Zarządzanie ryzykiem kursu walutowego w przedsiębiorstwie

Na rynku dostępny jest poradnik, który przybliża zagadnienia związane z dziedziną zarządzania ryzykiem kursowym w przedsiębiorstwie. 

Paradoks Abilene

Nakładem Wydawnictwa Linia na rynku ukazała się książką Paradoks Abilene i inne medytacje na temat zarządzania autorstwa Jerry'ego B. Harveya

Księga zapominania

Polecamy książkę Księga zapominania, której autorem jest Douwe Draaisma. Tytuł ukazał się nakładem wydawnictwa Aletheia w 2012 roku. 

Stephen Hawking autobiograficznie

W swojej najnowszej książce Stephen Hawking nie prezentuje światu nowej teorii, lecz opisuje swoje własne życie. 

Podręcznik o marketingu

Książka Nemezjusza Pazio pt. "Marketing. Teoria pragmatyczna" doczekała się drugiego, rozszerzonego wydania. Jej wydawcą jest Oficyna Wydawnicza PW. 

Z humorem o współczesnej fizyce

Książka Dave`a Goldberga z ilustracjami Jeffa Blomquista pt. "Jak przetrwać wśród czarnych dziur" to napisany przystępnym językiem przewodnik po najważniejszych odkryciach współczesnej fizyki. 

Budynki wysokie

Nakładem Oficyny Wydawniczej PW na rynku pojawiło się poprawione i uzupełnione wydanie książki pt. "Budynki wysokie", autorstwa Adama Z. Pawłowskiego i Ireneusza Cały.

Nowa pozycja o materiałach poliuretanowych

Książka pt. "Materiały poliuretanowe" skierowana jest do pracowników naukowych oraz studentów dziedzin związanych z chemią. Będzie ona również źródłem wiedzy dla pracowników zakładów przemysłowych. 

Darmowy test księgarni norm i standardów

Do 27 lutego br. Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej zapewniła testowy dostęp do serwisu IHS Standards Expert. 

Program publikacji naukowych przedłużony

Narodowy program publikacji naukowych Springer Open Choice - Open Access w Polsce został przedłużony na rok 2014.

Męki twórcze naukowców

Książka pt. "Warsztat pisarski badacza" zawiera cenne wskazówki, jak unikać problemów z pisaniem prac naukowych oraz jak uczynić je przyjemniejszym. 

Wspomnienia "Halicza"

Nakładem Wydawnictwa Fronda 13 stycznia 2014 roku ukaże się książka pt. "Zośkowiec" autorstwa Jarosława Wróblewskiego. Politechnika Warszawska objęła ten tytuł honorowym patronatem.

Uniwersytet dziecięcy

Nakładem wydawnictwa Dwie Siostry ukazała się książka „Uniwersytet dziecięcy. Mądre odpowiedzi na trudne pytania”. Jej autorami są Ulrich Janssen i Ulla Steuernagel. 

Nowa publikacja o prof. Janie Czochralskim

Nakładem Muzeum Politechniki Warszawskiej ukazała się książka zatytułowana „Jan Czochralski prekursor współczesnej elektroniki. Stulecie odkrycia krystalizacji”. 

Ekologia w przedsiębiorstwach

Nakładem Forum Odpowiedzialnego Biznesu ukazała się darmowa publikacja „Ekologia przyszłości”. Poruszane są w niej kwestie m.in. redukcji emisji CO2, czy skutecznego wprowadzania ekoinnowacji w przedsiębiorstwach.

CYTAT TYGODNIA

"

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa

Tel. 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI