Biuletyn PW / Publikacje / AutoCAD 2018 PL

AutoCAD 2018 PL

Publikacja skierowana jest do wszystkich planujących rozpoczęcie projektowania w programie AutoCAD, poszukujących spójnego źródła informacji. Otrzymała Nagrodę Rektora Politechniki Warszawskiej za najlepszą publikację akademicką w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych. 

Od momentu pojawienia się na rynku, AutoCAD wyznacza standard obowiązujący w oprogramowaniu wspomagającym projektowanie komputerowe. Będąc jednym z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych narzędzi dla inżynierów, architektów, konstruktorów i mechaników wskazuje kierunek rozwoju branży. AutoCAD jest używany w największych biurach projektowych i przedsiębiorstwach produkcyjnych.  Możliwości oraz funkcje programu znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu do projektowania budynków, instalacji, maszyn i urządzeń. AutoCAD to jeden z najbardziej rozpowszechnionych programów na uczelniach technicznych - studenci używają go zarówno podczas zajęć, jak i przy tworzeniu projektów zaliczeniowych i dyplomowych.

„AutoCAD 2018 PL” kompleksowo prezentuje narzędzia oferowane przez program oraz możliwości ich praktycznego zastosowania. Publikacja pomaga zapoznać się z metodami tworzenia dokumentacji rysunkowej 2D oraz modelowania 3D, uzyskać informacje o opisywaniu, wymiarowaniu, standaryzacji i parametryzacji projektów. Zawiera również opis metod wykorzystywania warstw i bloków.

Książka Andrzeja Pikonia „AutoCAD 2018 PL” otrzymała Nagrodę Rektora Politechniki Warszawskiej za najlepszą publikację akademicką w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych w konkursie ACADEMIA 2018.

Andrzej Pikoń, AutoCAD 2018 PL, Warszawa 2018, Wydawnictwo Helion

CYTAT TYGODNIA

"

 

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

 

 

Witold Gombrowicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW