Biuletyn PW / Publikacje / Bioinżynieria w rehabilitacji narządu ruchu

Bioinżynieria w rehabilitacji narządu ruchu

Treść podręcznika dotyczy metod terapeutycznych i urządzeń technicznych stosowanych w procesie usprawniania pacjentów z niedowładem narządu ruchu oraz w przypadkach amputacji kończyn.

W opracowaniu przedstawiono przykłady postępowania usprawniającego oraz rozwiązania konstrukcyjne urządzeń stosowanych w celu rehabilitacji narządów ruchu człowieka. Opisane zostały również zasady działania wyposażenia ortopedycznego oraz wskazania do jego zastosowania w praktyce medycznej. Podręcznik napisano z myślą o studentach kierunków biomedycznych uczelni technicznych. Równolegle, pozycja dedykowana jest także studentom fizjoterapii uniwersytetów medycznych i akademii wychowania fizycznego.

Profesor Roman Paśniczek - autor książki - zatrudniony jest w Zakładzie Inżynierii Biomedycznej na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Książka dostępna w zasobach Biblioteki Głównej PW TUTAJ

Roman Paśniczek, Bioinżynieria w rehabilitacji narządu ruchu, Warszawa 2014, OW PW

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…