Biuletyn PW / Publikacje / Cyberprzemoc szczególnym zagrożeniem społeczeństwa informacyjnego

Cyberprzemoc szczególnym zagrożeniem społeczeństwa informacyjnego

Tematem monografii są zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, szczególnie o charakterze cyberprzemocy. Prowadzone badania oraz praktyka wskazują, że zagrożenia tego rodzaju dotyczą nas wszystkich, nie zawsze są dostrzegane, a wielokrotnie wręcz lekceważone.

Prezentowana publikacja jest zbiorem wyników badań pracowników naukowo-dydaktycznych Zakładu Nauk o Administracji i Bezpieczeństwa w Administracji z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, które są upowszechniane i wykładane w procesie dydaktycznym.

Monografia pod redakcją naukową dr. hab. inż. Mariana Kowalewskiego, prof. uczelni, i dr. hab. Marka Jakubiaka, prof. uczelni.

Publikacja jest dostępna w Oficynie Wydawniczej Politechniki Warszawskiej oraz Bibliotece Politechniki Warszawskiej.

Marian Kowalewski (red.), Marek Jakubiak (red.), Cyberprzemoc szczególnym zagrożeniem społeczeństwa informacyjnego,
Warszawa 2021, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry