Biuletyn PW / Publikacje / Czym jest sukces dla absolwentów Politechniki Warszawskiej?

Czym jest sukces dla absolwentów Politechniki Warszawskiej?

Czym jest sukces dla  absolwentów Politechniki Warszawskiej? To złożone zjawisko zbadał Dział Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW.

Raport, opracowany w ramach badania „Success stories. Badania absolwentów PW”, przedstawia analizę wielu definicji, jakie podali absolwenci Politechniki Warszawskiej, osiągający sukcesy w życiu zawodowym, naukowym i społecznym.

- Chcieliśmy dowiedzieć się, jak wyglądała droga absolwentów PW do sukcesu. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie o to, dzięki komu i czemu absolwenci PW dotarli do miejsc, w których znajdowali się w momencie realizacji badania. Chcieliśmy, aby historie absolwentów stały się inspiracją i źródłem cennych informacji dla młodych osób rozpoczynających przygodę (realnie czy jeszcze w sferze rozważań) z Politechniką Warszawską - mówią autorzy raportu.

5 raportów

W trakcie badania „Success stories. Badania absolwentów PW” Dział Badań i Analiz przeprowadził 110 indywidualnych wywiadów pogłębionych z absolwentami i absolwentkami PW. Jego efektem jest pięć tematycznych raportów poświęconych różnorodnym zagadnieniom związanym z sukcesem: definiowanie sukcesu, wpływ czynników zewnętrznych i wewnętrznych na sukces, znaczenie rodziny w osiąganiu sukcesów, subiektywne postrzeganie ścieżki zawodowej oraz to, czy osiągnięcia absolwentów były splotem korzystnych wydarzeń czy raczej wynikiem ciężkiej pracy.

Sylwetki absolwentów

Przygotowano także sylwetki zawodowe absolwentów i absolwentek PW - graficzne prezentacje kilkudziesięciu niebanalnych historii sukcesu.

Materiały dostępne są TUTAJ>>

Czym jest sukces dla absolwentów Politechniki Warszawskiej?, Warszawa 2020,
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW

CYTAT TYGODNIA

"

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa

Tel. 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI