Biuletyn PW / Publikacje / Darmowy poradnik promocji nauki

Darmowy poradnik promocji nauki

„Promosaurus” to drugi na polskim rynku kompleksowy poradnik promocji nauki. Ukazał się nakładem Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU).

Na publikację składa się dziesięć artykułów poświęconych różnym aspektom popularyzacji nauki, począwszy od popularyzacji matematyki, aktywnej edukacji, sposobów istnienia uczelni wyższych w internecie, a na popkulturze w otoczeniu nauki kończąc.

Według zamierzeń autorów i wydawców „Promosaurusa”, publikacja ma stać się inspiracją do rozpoczęcia oraz prowadzenia własnych działań promocyjnych. Jak napisała w rozdziale poświęconym aktywnej edukacji Agata Jurkowska, „współcześnie, my naukowcy, musimy wyjść z laboratorium, porzucić pieczołowicie wyuczony przez lata studiów żargon naukowy i… przemówić”.

- Z pewnością publikacja ta zadowoli także osoby chcące kreować swój własny zawodowy wizerunek, naukowców szukających współpracowników, biznesowych partnerów, zaangażowanych studentów. Wreszcie jest "Promosaurus" adresowany także do ludzi świata nauki, którzy pragną po prostu lepiej orientować się w możliwościach jakie daje nam internet, w zagadnieniach związanych z prezentacjami i pisaniem tekstów popularnonaukowych – stwierdzili wydawcy książki.

Wydawcą książki pt. „Promosaurus” jest Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu działające na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest ona dystrybuowana na licencji Creative Commons - wydawcy zachęcają do jej rozpowszechniania i kopiowania. Tytuł ten można przeczytać na oficjalnej stronie CITTRU. Istnieje również możliwość ściągnięcia książki w formacie PDF lub ePub.

CYTAT TYGODNIA

"

Ważniejsze od robienia wszystkiego tak jak trzeba,
jest robienie tego co trzeba

Peter Drucker

"

25
Mar

Warszawskie Dni Informatyki 2022

09:00 - 26 Mar 18:00

4
Kwi

10. edycja European Young Engineers Conference

09:00 - 18:00

25
Kwi

XIV Europejski Kongres Gospodarczy

00:00 - 27 Kwi 00:00

9
Maj

Microwave and Radar Week 2022

00:00 - 11 Maj 00:00

17
Maj

Inżynieria Ruchu Lotniczego 2022

10:00 - 18 Maj 14:00

27
Wrz

TRIZ Future 2022

08:00 - 29 Wrz 19:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa

Tel. 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI