Biuletyn PW / Publikacje / Dziekanaty na wyższych uczelniach

Dziekanaty na wyższych uczelniach

Pierwsza na polskim rynku wydawniczym monografia dedykowana dziekanatom oraz ich pracownikom. Publikacja powstała na podstawie badań przeprowadzonych w ramach międzykolegialnego grantu pt. „Efektywność funkcjonowania dziekanatów na polskich uczelniach”.

Podejmując problematykę funkcjonowania dziekanatów, autorzy mają nadzieję nie tylko na otwarcie nowego pola badawczego, ale przede wszystkim na stworzenie swoistej „wspólnoty praktyków”, składającej się nie tylko z badaczy, ale przede wszystkim z pracowników administracyjnych dziekanatów. Podniesienie poziomu jakości pracy w dziekanatach będzie miało pozytywny wpływ nie tylko na pracowników, ale i studentów. Obsługa studenta jest zarazem obszarem pobocznym, jeżeli chodzi o konkurowanie między sobą uczelni wyższych, możliwe jest więc wypracowanie wspólnych rozwiązań i praktyk, które będą dla wszystkich pomocne.

W książce można przeczytać m.in. o potrzebie współpracy dziekanatów uczelni wyższych, o tym jak badać dziekanaty oraz jakie jest miejsce dziekanatu w strukturze uczelni.

Katarzyna Górak-Sosnowska, Jakub Brdulak, Michał Matusewicz, Irena Senator, Dziekanaty na wyższych uczelniach, Warszawa 2018, Oficyna Wydawnicza SGH

CYTAT TYGODNIA

"

 

 

Przyszłość należy do lwów,
które umieją się śmiać

 

 

Zaratustra

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW