Biuletyn PW / Publikacje / Idąc za wilkiem

Idąc za wilkiem

Album dokumentuje życie dzikich wilków w Polsce. Ponad dwieście fotografii przybliża prawdziwą naturę tych wyjątkowych zwierząt. Zdjęcia ukazują wilki w ich naturalnym środowisku, uświadamiając potrzebę zachowania pierwotnego habitatu.

 

Koniec października, Bieszczady po raz kolejny. Idę przez las nie szukając nawet ścieżki, a wiatr, rozszalały dziś do granic, szarpie gałęzie, wygina pnie, miota opadłymi liśćmi. Tylko dalekie szczyty wydają się łagodną, cichą stałością.

Wokół mnie szum świerkowych koron, zawodzenie w bukach, trzaski, szmery i nawet wydaje się, że skłębione pędzące chmury nie milczą. Góry śpiewają i jest to piękny śpiew.

Pokonuję wolno stromiznę stoku, omijam powalone pnie i znów przed oczami mam daleki, przymglony horyzont – moją drogę w stronę dzikiego świata, w stronę wilków, drogę życia.

Sławomir Wąsik - przyrodnik, realizator filmów dokumentalnych, autor książek o zwierzętach. Jego album przedstawia plon wyprawy dokumentującej życie dzikich wilków w Polsce. Prawdziwe, poruszające, piękne – te wyjątkowe zdjęcia to najlepsze, co autor mógł zrobić dla zmiany fałszywego stereotypu i ochrony tych mądrych zwierząt.

Sławomir Wąsik, Idąc za wilkiem, Warszawa 2014, Multico

CYTAT TYGODNIA

"

 

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…

 

 

Adam Mickiewicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW