Biuletyn PW / Publikacje / Instalacje elektryczne w obiektach budowlanych

Instalacje elektryczne w obiektach budowlanych

Ceniona i popularna publikacja dotycząca instalacji niskiego napięcia. Książka w szczególności kierowana do studentów uczelni technicznych oraz praktyków - techników i inżynierów elektryków.

W publikacji omówiono zaktualizowane europejskie i polskie normy dotyczące instalacji elektrycznych, budowę i działanie elementów instalacji, zasady oznaczania przewodów elektrycznych, zasady bezpieczeństwa, zabezpieczenia przed zakłóceniami, dobór i montaż urządzeń elektrycznych itd. Czytelnik znajdzie tu także np.: słownik POL-ANG i ANG-POL dotyczący instalacji elektrycznych, akronimy, listę najważniejszych norm, witryny sieci WWW itp.

W książce poza dużą liczbą zmian w całym tekście w stosunku do poprzedniego znaleźć można obszerny, nowy rozdział dotyczący efektywności energetycznej instalacji. Publikacja kierowana do studentów uczelni technicznych, jak i praktyków - np. techników i inżynierów elektryków.

Poprzednie wydania opracowania dostępne są w Bibliotece Głównej PW.

Brunon Lejdy, Sulkowski Marcin, Instalacje elektryczne w obiektach budowlanych, Warszawa 2019, Wydawnictwo Naukowe PWN

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa