Biuletyn PW / Publikacje / Nanomateriały węglowe w technologii elektroniki drukowanej

Nanomateriały węglowe w technologii elektroniki drukowanej

Książka przedstawia najważniejsze osiągnięcia w dziedzinie szeroko pojętej nanotechnologii w elektronice z zastosowaniem nanomateriałów węglowych. Czytelnicy mogą zapoznać się z procesem ich syntezy, narzędziami badawczymi stosowanymi do oceny ich właściwości, a także zastosowaniami w elektronice.

Autor przedstawił światowe osiągnięcia w dziedzinie badań i zastosowań nanomateriałów węglowych w technice drukowanej. Pozycja zawiera krytyczną analizę ich zastosowania, mimo iż wcześniej właściwości elektroniczne, mechaniczne, termiczne, optyczne, chemiczne i biologiczne sugerowały niemal nieograniczone możliwości aplikacyjne. Próby wykorzystania ich potencjału wymagają jednak całkiem nowych rozwiązań technicznych, technologicznych i badawczych.

Pozycja dedykowana jest studentom stopnia magisterskiego, posiadającym wiedzę z zakresu matematyki, fizyki, chemii i inżynierii materiałowej. Będzie również przydatna dla naukowców z innych obszarów badań oraz kadry dydaktycznej jako podręcznik do zajęć z zakresu nowych technologii elektronicznych.

Opracowanie dostępne jest w księgarni Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej oraz Bibliotece Głównej.

Marcin Słoma, Nanomateriały węglowe w technologii elektroniki drukowanej, Warszawa 2017, OW PW

Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów.

Juwenalia Płockie 2018

16:00 - 27 Maj 23:00