Biuletyn PW / Publikacje / Obliczenia technologiczne w przemyśle chemicznym

Obliczenia technologiczne w przemyśle chemicznym

Publikacja wyjaśnia główne problemy występujące przy projektowaniu i prowadzeniu procesów w przemyśle chemicznym oraz właściwości układów technologicznych. Przykłady obliczeń przygotowane przez autorów dotyczą typowych procesów znajdujących zastosowanie w różnych zakładach przemysłu chemicznego.

Książka przedstawia zasady organizacji procesów chemicznych w pojedynczych aparatach oraz w złożonych instalacjach przemysłowych, podstawy sporządzania bilansów technologicznych, zawierających informacje o przebiegu strumieni masy i energii (entalpii) w instalacjach produkcyjnych.

Autorzy omawiają problemy dynamiki procesów zachodzących w reaktorach przemysłowych w powiązaniu z kinetyką reakcji zachodzących w prostych i złożonych układach reagentów. Czytelnicy mogą zapoznać się z działaniem głównych układów technologicznych stosowanych w praktyce przemysłowej oraz wybranymi przykładami procesów produkcyjnych prowadzonych w różnych gałęziach przemysłu chemicznego.

Pozycja jest szczególnie polecana osobom studiującym technologię i inżynierię chemiczną na poziomie zaawansowanym oraz pracownikom instytutów badawczych, zakładów przemysłowych i biur projektowych, którzy zamierzają pogłębić swoją wiedzę w zakresie obliczeń technologicznych dotyczących instalacji przemysłu chemicznego.

 Krzysztof Krawczyk, Krzysztof Schmidt-Szałowski, Jan Sentek, Jan Petryk, Obliczenia technologiczne w przemyśle chemicznym, Warszawa 2018, Wydawnictwo Naukowe PWN

CYTAT TYGODNIA

"

 

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

 

 

Witold Gombrowicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW