Biuletyn PW / Publikacje / Ochrona wartości kulturowych miast a urbanistyka

Ochrona wartości kulturowych miast a urbanistyka

Kiedy pojawiły się zalążki koncepcji zabytku i teorii konserwatorskiej? Przed jakimi wyzwaniami stanęli pierwsi konserwatorzy? Jak wykorzystać uspołeczniony model ochrony historycznej struktury miasta w planowaniu urbanistycznym?

Najważniejsze zagadnienia związane z ochroną wartości kulturowych miast, w ocenie prof. Danuty Kłosek-Kozłowskiej, Kierownik Podyplomowego Studium Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Historia przebudowy stolic europejskich i ich technicznej modernizacji na przełomie XIX i XX wieku, z analizą i wnioskami na przyszłość. Czytelnicy poznają także wkład polskiej szkoły konserwacji w rozwój nauki.

Danuta Kłosek-Kozłowska, Ochrona wartości kulturowych miast a urbanistyka, wyd. 2. popr., Warszawa 2017, OW PW

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego
nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś.

Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań.
Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.

Mark Twain

adres e-mail: bpw@rekt.pw.edu.pl