Biuletyn PW / Publikacje / Ochrona wartości kulturowych miast a urbanistyka

Ochrona wartości kulturowych miast a urbanistyka

Kiedy pojawiły się zalążki koncepcji zabytku i teorii konserwatorskiej? Przed jakimi wyzwaniami stanęli pierwsi konserwatorzy? Jak wykorzystać uspołeczniony model ochrony historycznej struktury miasta w planowaniu urbanistycznym?

Najważniejsze zagadnienia związane z ochroną wartości kulturowych miast, w ocenie prof. Danuty Kłosek-Kozłowskiej, Kierownik Podyplomowego Studium Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Historia przebudowy stolic europejskich i ich technicznej modernizacji na przełomie XIX i XX wieku, z analizą i wnioskami na przyszłość. Czytelnicy poznają także wkład polskiej szkoły konserwacji w rozwój nauki.

Danuta Kłosek-Kozłowska, Ochrona wartości kulturowych miast a urbanistyka, wyd. 2. popr., Warszawa 2017, OW PW

Kto wiele obejmuje, mało ściska.

Kto trzyma mało, może trzymać mocno.

Przysłowie ludowe

Sekcja Komunikacji Społecznej