Biuletyn PW / Publikacje / Od Alaski po ziemię ognistą i jeszcze dalej

Od Alaski po ziemię ognistą i jeszcze dalej

Czas wakacyjnych wojaży pomału dobiega końca. Aby jednak choć myślami powrócić do wielkiej przygody, wystarczy sięgnąć do książki Ireny Daniewskiej wydanej nakładem OW PW.

Autorka zabiera nas w podróż „Od Alaski po ziemię ognistą i jeszcze dalej”. Jak to się stało, że udało się jej zrealizować dziecięce marzenia?

Podróżowanie było zawsze moim wielkim marzeniem, ale nie zawsze mogłam je realizować. W czasach mojej młodości w „głębokim PRL-u” realizowałam je zaczytując się w podróżniczych książkach, zgodnie z tym, co często powtarzał mój ukochany Tato: „miej dużo marzeń, na pewno któreś z nich się spełni.

I kiedy w dosyć późnym okresie mego życia tak się złożyło, że mogłam swoje podróżnicze marzenia spełnić, to od razu wiedziałam, dokąd chcę pojechać. I pojechałam na piękne i ciekawe Wyspy Galapagos, do niesamowitego Machu Picchu, na Wyspę Wielkanocną z tajemniczymi olbrzymimi posągami i w wiele innych ciekawych miejsc. Po każdej wycieczce opisywałam ją, aby móc w przyszłości przypomnieć sobie szczegóły, które zacierają się w pamięci oraz aby móc podzielić się wrażeniami z ludźmi mi bliskimi.

Temat jest tym bardziej aktualny, iż Politechnika Warszawska realizuje obecnie projekt, który swoim zasięgiem obejmie okolice bieguna południowego. Więcej w naszym artykule:

Pingwiny na start! Profesor Mirosław Rodzewicz opowiada o przygotowaniach do lotniczej przygody

Irena Daniewska, Od Alaski po ziemię ognistą i jeszcze dalej, Warszawa 2014, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

 

 

Edward Stachura

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW