Biuletyn PW / Publikacje / Podstawy analiz wielokryterialnych w systemach informacji geograficznej

Podstawy analiz wielokryterialnych w systemach informacji geograficznej

Podręcznik przedstawia zagadnienia dotyczące metod i narzędzi służących wspomaganiu podejmowania decyzji przestrzennych, na podstawie dotychczasowych osiągnięć w zakresie GIS-AW, biorąc pod uwagę potrzebę praktyki

Książka dedykowana jest studentom kierunku studiów Gospodarka Przestrzenna oraz kierunków pokrewnych. Przybliża podstawową wiedzę z zakresu analiz wielokryterialnych w systemach informacji geograficznej, opartą na krajowych i światowych osiągnięciach w tej dziedzinie. W szczególności, porusza zagadnienia związane z podejmowaniem decyzji przy współuczestnictwie wielu grup decydentów, co odpowiada realiom podejmowania decyzji w gospodarce przestrzennej. Przedstawione zagadnienia teoretyczne zilustrowane są przykładami obliczeniowymi i przykładowymi rozwiązaniami w programie ArcGIS ESRI.

Opracowanie dostępne jest w księgarni Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej oraz Bibliotece Głównej.

Jacek Malczewski, Joanna Jaroszewicz, Podstawy analiz wielokryterialnych w systemach informacji geograficznej, Warszawa 2018, OW PW

Nie zagłębiaj się w przeszłości, nie śnij o przyszłości, skoncentruj swój umysł
na obecnej chwili.

Budda