Biuletyn PW / Publikacje / Podstawy tworzenia interfejsu graficznego aplikacji desktopowych w języku Java

Podstawy tworzenia interfejsu graficznego aplikacji desktopowych w języku Java

W publikacji przedstawiono praktyczne aspekty implementacji aplikacji desktopowych w języku Java, wyposażonych w graficzny interfejs użytkownika, zbudowany w oparciu o bibliotekę Swing.

Autorzy omówili podstawowe elementy składowe wspomnianej biblioteki wraz z mechanizmami programowymi obsługi zdarzeń wysokopoziomowych oraz zdarzeń związanych z klawiaturą i myszką. Osobne rozdziały poświęcono aplikacjom wielowątkowym oraz przechowywaniu danych w plikach. Podjęto również temat złożonych problemów dystrybucji aplikacji do ich użytkowników. Liczne przykłady kodów źródłowych ilustrujących omówione zagadnienia powinny ułatwić czytelnikom przyswojenie zawartości opracowania.

Materiał dedykowany jest m.in. studentom Mechaniki i Budowy Maszyn, Informatyki, Automatyki i Robotyki, Elektroniki i Telekomunikacji oraz Wydziału Inżynierii Produkcji.

Opracowanie dostępne jest w Bibliotece Głównej PW oraz Oficynie Wydawniczej Politechniki Warszawskiej.

Sylwester Pięta, Marcin Ścibisz, Michał Wiśniewski, Podstawy tworzenia interfejsu graficznego aplikacji desktopowych w języku Java, Warszawa 2018, OW PW

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

Witold Gombrowicz