Biuletyn PW / Publikacje / Prawodawstwo w ochronie środowiska z elementami ocen oddziaływania na środowisko

W preskrypcie przedstawiono zasady i przepisy prawne w ochronie środowiska, które mogą być ciekawą lekturą nie tylko dla studentów. Pozycja przedstawia aktualny stan prawny, co jest jej niewątpliwą zaletą.

Prawodawstwo jest tutaj rozumiane jako „zbiór praw” aktualnie obowiązujących w dziedzinie ochronie środowiska. Jednocześnie omówione zostały podstawy prawodawstwa w znaczeniu „ustanawiania praw” w Unii Europejskiej oraz w Rzeczypospolitej Polskiej. Opracowanie ma przystępną formę redakcyjną, z licznymi piktogramami i oznaczeniami ułatwiającymi analizowanie tekstu i przyswajanie informacji.

Przedstawiony w preskrypcie stan prawny został uaktualniony w oparciu o zmiany z 1 maja 2014 r. Jest to jedno z najnowszych opracowań dostępnych w tym zakresie.

Autorami książki są prof. Andrzej Kulig oraz Agnieszka Bugajska z Zespołu Ochrony Powierzchni Ziemi w Katedrze Ochrony i Kształtowania Środowiska na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.

Książka dostępna w Bibliotece Głównej PW.

Polecamy również najnowszy artykuł prof. Andrzeja Kuliga:
Application of Odour Predictions to Spatial Planning, the Case of Agricultural Biogas

Podobny materiał:
Profesor Andrzej Kulig w rozmowie o problemach powierzchni ziemi i o zapachach nie zawsze ulotnych cz. I

Źródło: Andrzej Kulig, Agnieszka Bugajska, Prawodawstwo w ochronie środowiska z elementami ocen oddziaływania na środowisko. Materiały dydaktyczne do wykładu, Warszawa 2014, OW PW

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…