Biuletyn PW / Publikacje / Zastosowanie technologii naziemnego skaningu laserowego w wybranych zagadnieniach geodezji inżynieryjnej

Taki temat wzięli pod lupę naukowcy z kilku ośrodków naukowo-badawczych w Polsce. Nad redakcją monografii czuwała dr inż. Janina Zaczek-Peplińska z Wydziału Geodezji i Kartografii PW.

Ważnym elementem opracowania jest ukazanie zastosowania skaningu laserowego na wybranych przykładach.

Zaprezentowane przykłady stanowią jedynie wycinek możliwych zastosowań naziemnego skaningu laserowego, niemniej jednak ukazują ogromną przydatność tej technologii w wielu zagadnieniach związanych z geodezją inżynieryjną, budownictwem i dziedzinami pokrewnymi.

Technologia ta, w zależności od charakteru obiektu, może różnić się zastosowaniem, rozkładem stanowisk pomiarowych, punktów dostosowania czy platformą pomiarową, jednak za każdym razem będzie dostarczała chmurę punktów reprezentujących dany obiekt w przestrzeni trójwymiarowej.

Zastosowanie technologii naziemnego skaningu laserowego w wybranych zagadnieniach geodezji inżynieryjnej,
praca zbiorowa pod red. Janiny Zaczek-Peplińskiej i Michała Stracha, Warszawa 2017, OW PW

Jedynym czarem przeszłości jest to, że minęła.

Oscar Wilde

Sekcja Komunikacji Społecznej