Biuletyn PW / Rozwój Uczelni i Projekty UE / Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej

Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej

Decyzją Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej Politechnika Warszawska zrealizuje projekt w ramach Programu PROM - Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej. Projekt zaplanowany został na 12 miesięcy począwszy od 1 października 2018 r.

Celem Programu PROM jest doskonalenie kompetencji doktorantów i kadry akademickiej z Polski i zagranicy, w tym pochodzących spoza UE, poprzez międzynarodową wymianę stypendialną (uczestnictwo doktorantów i kadry akademickiej w krótkich formach kształcenia tj. trwających od 5 do 30 dni o międzynarodowym charakterze). Projekty przewidują zarówno wyjazdy Polaków za granicę, jak i przyjazdy doktorantów i kadry akademickiej z zagranicy do Polski.

W projekcie realizowanym przez Politechnikę Warszawską zaplanowano 44 wyjazdy i 13 przyjazdów dla 47 doktorantów i 10 przedstawicieli kadry akademickiej.

Zakres tematyczny projektu będzie przede wszystkim skoncentrowany wokół dyscypliny elektronika (z optoelektroniką), elektrotechnika wraz z automatyką i robotyką wspieranej poprzez dyscyplinę w zakresie nauk podstawowych - fizykę.

Koordynatorem merytorycznym projektu jest dr hab. inż. Robert Mroczyński, prof. PW, z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, a koordynatorem administracyjno-finansowym – pani Marta Szajnowska-Ksit, p.o. Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej. Projekt będzie prowadzony i rozliczany przez Centrum Współpracy Międzynarodowej.

W najbliższym czasie zostaną ogłoszone informacje o możliwościach i trybie uczestnictwa w projekcie PW w celu realizacji aktywności naukowych.

Program PROM jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt pozakonkursowy pt. Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej nr umowy POWR.03.03.00-00-PN13/18. Kwota dofinansowania dla Politechniki Warszawskiej to prawie 750 000 zł.

Szczegółowe informacje o wynikach konkursu NAWA są dostępne na stronie nawa.gov.pl.

Powiązany materiał:
Konkurs w ramach projektu PROM PW

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura

Cze

Szare Domy Festiwal Otwarty 2019

Lip

Międzynarodowy Turniej Młodych Fizyków

08:00 - 12 Lip 18:00

Lip

II seminarium o reaktorach jądrowych HTGR