Biuletyn PW / Sport

Sport

Puchar Politechniki Warszawskiej 2017/2018 dla Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych

W roku akademickim 2017/2018 Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PW oraz Samorząd Studentów PW byli organizatorami zawodów sportowych pod nazwą Puchar Politechniki Warszawskiej. Dziekan Wydziału SiMR trofeum odebrał podczas czerwcowego posiedzenia Senatu.

Nowe władze Akademickiego Związku Sportowego

Profesor Alojzy Nowak został wybrany prezesem Akademickiego Związku Sportowego na kadencję 2018-2020. Największa organizacja studencka w Polsce wybrała, oprócz prezesa, także nowy zarząd.

Politechnika Warszawska na podium AMP w jeździectwie

Zawodnicy z Politechniki Warszawskiej zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w jeździectwie. W klasyfikacji według typu uczelni zwyciężyła Politechnika Warszawska - najlepsza uczelnia techniczna.

Medale w aerobiku sportowym

Zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Aerobiku Sportowym. Dwa srebrne i trzy brązowe medale to bilans osiągnięć zawodników z Politechniki Warszawskiej.

Tenis w Politechnice Warszawskiej

Zarząd Ogniska TKKF „Politechnika” planuje reaktywować sekcję tenisa stołowego. Natomiast już 16. czerwca br. odbędą się otwarte mistrzostwa Politechniki Warszawskiej w tenisie ziemnym.

Piekielny Wyścig 2018

Piekielny Wyścig to terenowy bieg z przeszkodami organizowany przez Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej. Tegoroczna edycja miała miejsce 21 kwietnia na terenie Lasu Kabackiego.

Student Politechniki Warszawskiej najszybszy w kolarstwie górskim

Krzysztof Łukasik, student Politechniki Warszawskiej, wywalczył złoty medal w wyścigu głównym mężczyzn w kolarstwie górskim Akademickich Mistrzostw Polski. W klasyfikacji generalnej mężczyzn PW uplasowała się na drugim miejscu.

Medale w AMP w Trójboju Siłowym

Pięć medali indywidualnie i jeden w klasyfikacji drużynowej wywalczyli zawodnicy Politechniki Warszawskiej w Akademickich Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym. Dawid Natorski obronił mistrzowski tytuł sprzed roku.

Złoty medal AMWiM w Piłce Nożnej

Piłkarze z Politechniki Warszawskiej zdobyli złoty medal Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza. Zapewnili sobie zwycięstwo w ostatniej kolejce spotkań pokonując zespół ze Szkoły Głównej Handlowej 3:2.

Wojciech Bógdał znowu w mistrzowskiej formie

Wojciech Bógdał, student PW Filii w Płocku, po sześciu dniach rywalizacji zakończył Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata w Tajlandii z tytułem mistrza świata. To już kolejny sukces Polaka.

VI turniej, a zarazem Finał Ligi Bowlingowej

Studenci płockich szkół wyższych walczyli o tytuł najlepszej drużyny oraz tytuł najlepszego zawodnika turnieju, rywalizując ze sobą podczas sześciu cyklicznie odbywających się turniejów.

Studentka Politechniki Warszawskiej szachową mistrzynią

Studentka Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej - Luiza Tomaszewska zajęła I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w Szachach 2017/2018 w klasyfikacji kobiet.

Otwarcie sezonu motocyklowego w Politechnice Warszawskiej

21 kwietnia 2018 roku na Wydziale SiMR sekcja KARDAN (Klub Miłośników Dawnej Motoryzacji) Koła Naukowego Mechaników Pojazdów zorganizowała po raz piąty otwarcie sezonu motocyklowego w Politechnice Warszawskiej, a XXXVI w historii Klubu.

Wioślarze z medalami na Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza

Zawodnicy Politechniki Warszawskiej bardzo dobrze zaprezentowali się na Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w Ergometrze Wioślarskim. Wszystkie konkurencje przeprowadzono na dystansie 1000 m.

Srebrny medal AMP we Wspinaczce Sportowej dla studenta Politechniki Warszawskiej

W Akademickich Mistrzostwach Polski we Wspinaczce Sportowej student Politechniki Warszawskiej - Mikołaj Nowotnik zdobył srebrny medal w konkurencji bouldering.

Działania na rzecz rozwoju sportu akademickiego - konkurs

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaprasza do udziału w konkursie, którego przedmiotem jest organizowanie działań na rzecz rozwoju sportu akademickiego. Oferty będą przyjmowane do 4 maja br.

Dobre czasy studentów Politechniki Warszawskiej na AMP w Biegach Przełajowych

Piąte miejsce na 42 pozycje w klasyfikacji uczelni zajęła Politechnika Warszawska w Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych. Impreza odbyła się w dniach 23-24 marca 2018 r. w Siemianowicach Śląskich.

Poznaliśmy wyniki Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu

W klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym znalazły się 24 uczelnie. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Politechnika Warszawska uplasowała się na czwartym miejscu.

Puchar Politechniki Warszawskiej 2017/2018

W marcu rozpoczynają się rozgrywki kolejnego Pucharu Politechniki Warszawskiej. Do tegorocznych zawodów zgłosiły się 23 drużyny piłki nożnej, 14 drużyn siatkówki oraz 10 zespołów koszykówki.

Zuzanna Czapska podwójną medalistką AMP w narciarstwie

Studentka Politechniki Warszawskiej Zuzanna Czapska wywalczyła złoty medal w slalomie gigancie i brązowy medal w slalomie podczas narciarskich Akademickich Mistrzostw Polski.