Biuletyn PW / Sport / Akademickie Mistrzostwo Polski w szachach

Akademickie Mistrzostwo Polski w szachach

Reprezentacja Politechniki Warszawskiej zwyciężyła w rozgrywkach drużynowych Akademickich Mistrzostw Polski w szachach. W turnieju mężczyzn Kacper Żochowski zajął trzecie miejsce.

Zawody, które odbyły się w dniach 2-5 lutego 2018 roku w Chorzowie składały się z dwóch etapów: Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski. Ich wyniki były sumowane, aby wyłonić zwycięzcę w klasyfikacji generalnej.

Pierwszym etapem zawodów były Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn. Zawodnicy z drużyny Politechniki Warszawskiej zajęli wysokie miejsca, co dało im dobrą perspektywę na walkę o medal w klasyfikacji generalnej, a Kacprowi Żochowskiemu przyniosło brązowy medal.

Podczas turnieju drużynowego każda grupa, składająca się z sześciu osób, rozegrała dziewięć meczy. Za wygraną partię otrzymywało się dwa punkty, za remis jeden, przegrana oznaczała brak przyznanych punktów. Wyniki rozegranych partii były sumowane i na ich podstawie wyłaniano zwycięzcę. Reprezentacja Politechniki Warszawskiej uzyskała 15 punktów, co pozwoliło jej zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, zdobyć tytuł Akademickiego Mistrza Polski, złote medale oraz puchar.

Reprezentacja Politechniki Warszawskiej, od lewej: Michalina Purgat, Kacper Karwowski, Bartosz Sowul, Karol Ulanowski, Mateusz Łapaj, Kacper Żochowski, dr Grzegorz Protaziuk, Luiza Tomaszewska.

Jak podkreślił Karol Ulanowski, kierownik sekcji szachowej i członek drużyny: Cieszymy się, że udało nam się poprawić zeszłoroczny wynik, kiedy to zajęliśmy czwarte miejsce. Mamy teraz nadzieję, że uda nam się zebrać odpowiednie fundusze i będziemy mogli reprezentować Polskę i Politechnikę, walcząc o medale na Mistrzostwach Świata, które odbędą się we wrześniu w Brazylii.

Źródło: AZS PW/Karol Ulanowski
Zdjęcie: Walusza Fotografia

CYTAT TYGODNIA

"

 

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…

 

 

Adam Mickiewicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW