Biuletyn PW / Sport / Damian Czykier w olimpijskim półfinale

Damian Czykier w olimpijskim półfinale

Student Wydziału Inżynierii Lądowej i zawodnik Podlasia Białystok znakomicie poradził sobie w olimpijskich zmaganiach w Rio de Janeiro. Osiągnięty przez niego wynik z czasem 13,63 sekundy dał Polakowi awans do półfinału.

W eliminacyjnym biegu na 110 metrów przez płotki student Wydziału Inżynierii Lądowej PW uzyskał czas 13,63 sekundy dzięki czemu zakwalifikował się do półfinału letnich igrzysk olimpijskich. Choć długo oczekiwał na swój start, który był przekładany ze względu na potężną ulewę jaka przeszła nad Rio, Damian w najbliższą środę tj. 17 sierpnia powalczy o finał konkurencji.

Aktualizacja 17.08.2016

Wynik 13,50 sekundy nie pozwolił Damianowi Czykierowi awansować do olimpijskiego finału na dystansie 110 metrów przez płotki. Polak w swoim półfinale zajął trzecie miejsce. Najlepszy okazał się lider światowych tabel, Jamajczyk Omar McLeod. Reprezentanta Biało-Czerwonych sklasyfikowano ostatecznie na 14 pozycji.

Powiązany materiał:
Student WIL PW pojedzie na igrzyska do Rio

Zdjęcie w zajawce: Damian Czykier w biegu na 110 m przez płotki/fot. Facebook, Filip Borowski

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura