Biuletyn PW / Sport / Damian Czykier ze złotym medalem halowych mistrzostw Polski

Damian Czykier ze złotym medalem halowych mistrzostw Polski

Damian Czykier, student Wydziału Inżynierii Lądowej PW, zwyciężył w biegu na 60 m przez płotki podczas PZLA Halowych Mistrzostw Polski rozegranych w dniach 29 lutego - 1 marca 2020 r. w Toruniu.

To były ostatnie zawody w tym sezonie halowym dla polskich lekkoatletów. Mimo problemów na starcie, Damian Czykier wygrał z czasem 7,64 s bieg na 60 m przez płotki. Podczas dwudniowych zawodów w Toruniu student PW wystartował również na 60 metrów. Niestety, w biegu eliminacyjnym zajął trzecie miejsce i nie awansował do finału. Mimo to można zaliczyć jego występ za udany - sportowiec ustanowił swój rekord życiowy na tym dystansie (6,90 s).

Źródło: BPiI PW
Zdjęcie: fot. Paweł Skraba

Milczenie - przyjaciel, który nigdy nie zdradza

Konfucjusz