Biuletyn PW / Sport / Dobre czasy studentów Politechniki Warszawskiej na AMP w Biegach Przełajowych

Dobre czasy studentów Politechniki Warszawskiej na AMP w Biegach Przełajowych

Piąte miejsce na 42 pozycje w klasyfikacji uczelni zajęła Politechnika Warszawska w Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych. Impreza odbyła się w dniach 23-24 marca 2018 r. w Siemianowicach Śląskich.

Najwyższe, szóste miejsce w klasyfikacji mężczyzn wywalczył Radosław Helon. Pokonanie trasy o długości 9 km zajęło mu 29 min. i 56 sek.

Dziesiąte miejsce przypadło w udziale najlepszemu biegaczowi Politechniki Warszawskiej, zwycięzcy ostatniego, XII Biegu o Puchar Rektora - Adamowi Stecowi. Trasę o długości 4,5 km ukończył z wynikiem 14 min. 21 sek. Dobry czas, 14 min. 29 sek., zaliczył też Michał Misiewicz, co zapewniło mu 14. pozycję w tabeli.

Ogólnie, w klasyfikacji uczelni mężczyzn Politechnika Warszawska uplasowała się na piątym miejscu, za: AWF Warszawa, AWF Kraków, AGH Kraków i Politechniką Łódzką. O jedną pozycję wyprzedziliśmy za to „sąsiadów” z Warszawy - Uniwersytet Warszawski. Studentki Politechniki Warszawskiej zajęły 21. miejsce na 44 w tabeli.

W imprezie wzięło udział ponad 500 biegaczy.

Źródło: AZS
Zdjęcie: Walusza Fotografia

Na szczęście słońce rozlewając światło nie pyta ludzi,
czy sobie go życzą, bo rozdzieliliby się na stronnictwa,