Biuletyn PW / Sport / Dobre występy podczas Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim

Dobre występy podczas Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim bardzo dobrze zaprezentował się Konrad Czabok z Politechniki Warszawskiej. Zawody odbyły się w dniach  25-27 maja 2021 r. w kompleksie Beskid w Spytkowicach.

W Akademickich Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim wzięło udział 165 studentów. Rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas oraz wyścigu ze startu wspólnego.

Wśród mężczyzn w obu konkurencjach 5. miejsce zajął Konrad Czabok z Politechniki Warszawskiej. W klasyfikacji uczelni technicznych stanął dwukrotnie na drugim stopniu podium.

W klasyfikacji generalnej męska reprezentacja PW również zajęła 5. miejsce, 2. wśród uczelni technicznych.

Uczestnicy mistrzostw musieli zmierzyć się z wymagającą fizycznie trasą liczącą prawie 4 km, która miała ok. 150 metrów przewyższenia. Na trasę wyścigu składały się szerokie, trawiaste podjazdy oraz ciekawe leśne ścieżki. Nie zabrakło także przejazdów przez strumyk.

Z wynikami zawodów można zapoznać się TUTAJ>>

Zdjęcie: fot. AZS

Najlepszy mikroskop nie przyczyni się do rozwoju nauki, gdy go się trzyma w szafie

Ludwik Hirszfeld