Biuletyn PW / Sport / Espadon Szczecin ulega ONICO AZS Politechnice Warszawskiej

Espadon Szczecin ulega ONICO AZS Politechnice Warszawskiej

Stało się. ONICO AZS Politechnika Warszawska w hali COS Torwar pokazała zwycięski pazur i pokonała bez straty seta Espadon Szczecin. Mecz osiemnastej kolejki Plus Ligi zakończył się dla nas wynikiem  3:0 (25:19, 25:17, 25:20).

Zwycięstwo naszych siatkarzy było konsekwencją nieustępliwej gry siatkarzy ONICO AZS Politechnika Warszawska, którzy już na samym początku meczu popisali się kilkoma efektownymi blokami - na siatce punktował m.in. Jan Firlej. Goście nie poradzili sobie także z trudnym serwisami Andrzeja Wrony. Pierwszy set zakończył się zdecydowanym prowadzeniem Inżynierów 25:19, choć już początek drugiego seta był bardziej wyrównany. Szczecinianie nieco wybili z rytmu naszych graczy, niemniej udało im się im powrócić do dobrej gry, na tyle by drugi set zakończyć z jeszcze większą przewagą.

Trzeci set pokazał, że rywale mają na boisku dużo do zaoferowania. W drużynie gości skuteczny był Dominik Depowski, który zastąpił słabo spisującego się Marcina Wikę. W szeregach ONICO AZS Politechniki nie do zatrzymania był Łukasz Łapszyński, do którego trafiła statuetka dla najbardziej wartościowego gracza. Nasz przyjmujący zdobył w meczu 14 punktów, atakując z 72%-ową skutecznością.

- Nie wierzę w zabobony, ale kiedy ubierałem się na mecz, pomyślałem, że muszę coś zmienić. Zmieniłem więc zegarek, który miałem na ręce na każdym dotychczasowym spotkaniu w hali COS Torwar. Nowy przyniósł mi szczęście, zostaje więc ze mną na kolejne ligowe potyczki - powiedział po gładkim zwycięstwie nad ekipą ze Szczecina zadowolony trener Jakub Bednaruk.

Więcej o zwycięskim meczu i zdjęcia na stronie klubu AZS PW.

Kolejnym rywalem naszych siatkarzy będzie PGE Skra Bełchatów, z którą Inżynierowie spotkają się już 4 lutego na Torwarze, gdzie dostawione zostaną dodatkowe trybuny na płycie boiska. 

Źródło: AZS PW
Zdjęcie: Tomasz Adamaszek, www.azspw.com

CYTAT TYGODNIA

"

 

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

 

 

Witold Gombrowicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW