Biuletyn PW / Sport / Narciarze z sekcji AZS PW na podium

Narciarze z sekcji AZS PW na podium

Męska drużyna sekcji narciarskiej AZS Politechniki Warszawskiej zajęła pierwsze miejsce w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza. Indywidualnie najlepszy w slalomie okazał się reprezentujący nasz AZS Jakub Zastawny. Zespół kobiecy zajął w AMWiM trzecie miejsce.

Zawody rozegrano 27 stycznia 2017 roku na trasie w Kluszkowcach. Była to nie tylko rywalizacja o medale Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza, ale też start zaliczany do klasyfikacji Akademickiego Pucharu Polski (AZS Winter Cup). Alpejczycy brali udział w slalomie i slalomie gigancie. Za zajęte miejsca otrzymywali punkty. 

W zmaganiach mężczyzn dodawano punkty zdobyte przez pięciu najlepszych zawodników każdej z drużyn (w każdej konkurencji) i w ten sposób stworzono końcową klasyfikację. W rywalizacji kobiet brano po uwagę po trzy najlepsze wyniki.

Najlepszym męskim zespołem okazali się nasi narciarze. Wygrali nie tylko Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza, ale uzyskali też najlepszy wynik spośród wszystkich zespołów startujących w zawodach. Mistrz Warszawy i Mazowsza w slalomie - Jakub Zastawny w klasyfikacji wszystkich uczestników imprezy w Kluszkowcach zajął trzecie miejsce.

Poza nim AZS Politechniki Warszawskiej na zawodach reprezentowali: Mateusz Chromiec, Antoni Kubasiewicz, Krzysztof Małkowski, Kamil Rzechowski, Kacper Skawiński, Kajetan Szafran, Piotr Wójcik i Antoni Zalewski. 

Kobieca drużyna AZS PW, trzecia w Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza, startowała w składzie: Agnieszka Marczak i Katarzyna Ostrowska. 

Relacja z zawodów na stronie Magazynu NTN Snow & More

Źródło: BPI PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

 

 

Witold Gombrowicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW