Biuletyn PW / Sport / ONICO AZS Politechnika Warszawska dziewiątą drużyną w Polsce

ONICO AZS Politechnika Warszawska dziewiątą drużyną w Polsce

W weekend nasi siatkarze zakończyli sezon. Po dwóch meczach z GKS-em Katowice wywalczyli 9. miejsce. Były to ostatnie spotkania, w których zespół prowadził trener Jakub Bednaruk i ostatnie występy w profesjonalnej karierze dla naszego kapitana Pawła Zagumnego.

W sobotę na Torwarze przygotowano wspaniałe pożegnanie. Przed meczem prezes klubu Jolanta Dolecka i wiceprezes Marcin Bańcerowski, a także Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. Jan Szmidt podziękowali trenerowi Bednarukowi za 7 lat pracy z drużyną (najpierw w roli drugiego, a potem pierwszego szkoleniowca). W nowym sezonie naszych siatkarzy będzie trenował Stéphane Antiga, który do mistrzostwa świata doprowadził polską reprezentację, a Jakub Bednaruk swój trenerski warsztat będzie szlifował w Łuczniczce Bydgoszcz.

Podziękowania dla trenera Jakuba Bednaruka. Na zdjęciu (od lewej): Jolanta Dolecka, Jakub Bednaruk, prof. Jan Szmidt
i Marcin Bańcerowski, fot. Damian Kujawa, www.azspw.com

Mimo że mecz był wyjątkowy, bo żegnano trenera zespołu i kapitana Pawła Zagumnego, na parkiecie walka trwała na całego. Nasi siatkarze radzili sobie świetnie. Dobrze grali w przyjęciu i ataku, skutecznie serwowali, raz za razem ustawiali szczelne bloki. Grą drużyny znakomicie dyrygował Paweł Zagumny - nic w tym dziwnego, kibiców siatkówki zarówno reprezentacyjnej, jak i ligowej przyzwyczaił do tego przez lata wspaniałej kariery.

Nasza drużyna wygrała w sobotę dwa pierwsze sety, ale w trzeciej partii coś się zacięło w tej dobrze funkcjonującej machinie. Były to jednak tylko chwilowe problemy. W czwartej odsłonie znów górą byli nasi zawodnicy. Mecz wygrali 3:1 (25:18, 25:17, 17:25, 25:19), a najlepszym graczem spotkania został wybrany Paweł Zagumny.

Nasz kapitan i rozgrywający był bohaterem dnia. Po zakończeniu spotkania odbyła się uroczystość, podczas której władze klubu, przedstawiciele Klubu Kibica, a także Rektor naszej Uczelni dziękowali Pawłowi Zagumnemu za grę. Przypomniano najlepsze, najważniejsze chwile jego kariery oraz zaprezentowano film z pozdrowieniami i życzeniami od osób związanych z siatkówką - zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Podano też, że przez 5 najbliższych lat numer 5 - z którym niemal przez całą karierę grał Zagumny - zostanie w klubie zastrzeżony. Podczas pożegnania dziękowano nie tylko Zagumnemu, ale także jego rodzicom - Lechowi i Hannie Zagumnym. Ojciec zawodnika był jego trenerem, gdy ten debiutował w lidze. Historia zatoczyła koło, bo debiutował właśnie w barwach AZS Politechniki Warszawskiej. 

Niesamowite pożegnanie kapitana ONICO AZS PW dopełnili kibice. Przed meczem otrzymali okolicznościowe białe koszulki z numerem 5 i nazwiskiem "Zagumny" na plecach. Tak ubrani oglądali widowisko na Torwarze. Wielokrotnie skandowali "Dziękujemy, dziękujemy" i "Paweł Zagumny, Paweł Zagumny".

Torwar wypełnili kibice w specjalnie przygotowanych na ten mecz koszulkach, fot. BPI

W hali przygotowano też inne atrakcje. Można było oglądać puchary za mistrzostwo świata (2014) i mistrzostwo Europy (2009), które wywalczyła polska reprezentacja z Pawłem Zagumnym w składzie. Wystawiono także pamiątki i koszulki naszego kapitana z klubów i kadry oraz zaprezentowano zdjęcia z różnych momentów kariery. 

Tak było w sobotę. W niedzielę drużyna zagrała w Katowicach rewanżowy mecz o 9. miejsce w lidze. Przegrała go 1:3 (18:25, 31:29, 29:31, 21:25), a to oznaczało, że o pozycji na koniec sezonu miał zdecydować złoty set. W nim lepsi byli nasi zawodnicy (zwyciężyli 15:12). Statuetką dla najbardziej wartościowego gracza spotkania wyróżniono Pawła Zagumnego.

Nasz znakomity siatkarz zakończył karierę, ale nie żegna się ani z siatkówką, ani z ONICO AZS PW. W nowym sezonie będzie dyrektorem sportowym klubu.

Więcej informacji o meczach i pożegnaniu Pawła Zagumnego na stronie www.azspw.com

Źródło: Biuro ds. Promocji i Informacji PW
Zdjęcie w zajawce: Tomasz Adamaszek, www.azspw.com

CYTAT TYGODNIA

"

 

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

 

 

Witold Gombrowicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW