Biuletyn PW / Sport / Pierwsze złoto dla Polski na Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych

Pierwsze złoto dla Polski na Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych

Student Politechniki Warszawskiej Krzysztof Wasilewski wraz ze studentem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Aleksandrem Kossakowskim zdobyli pierwszy złoty medal dla Polski na Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych w biegu na 1500 m.

Po zaciętej walce na finiszu Krzysztof Wasilewski i Aleksander Kossakowski zwyciężyli w biegu na 1500 metrów z czasem 4:22.45.

Aleksander Kossakowski jest studentem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Turystyka i Rekreacja. Reprezentuje nasz kraj od 2015 roku.

Krzysztof Wasilewski i Aleksander Kossakowski/fot. Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski

Krzysztof Wasilewski jestem przewodnikiem Aleksandra od kwietnia tego roku. Studiuje na drugim roku studiów drugiego stopnia Elektroniki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia: Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski

Nie zagłębiaj się w przeszłości, nie śnij o przyszłości, skoncentruj swój umysł
na obecnej chwili.