Biuletyn PW / Sport / Potrójne podium dla PW podczas AZS Winter Cup

Potrójne podium dla PW podczas AZS Winter Cup

Katarzyna Ostrowska, studentka Politechniki Warszawskiej, zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej slalomu giganta i trzecie w klasyfikacji slalomu podczas zawodów AZS Winter Cup, których finał odbył się 28 lutego 2020 r. w Zakopanem.

W AZS Winter Cup, czyli Akademickim Pucharze Polski w Narciarstwie Alpejskim, regularnie startuje ponad sto zawodniczek i zawodników.

W sezonie 2019/2020 znakomicie spisała się Katarzyna Ostrowska, studentka PW, która zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej slalomu giganta i trzecie w klasyfikacji generalnej slalomu. Z Politechniki Warszawskiej w zawodach startowała jeszcze Maja Krzyżanowska.

Na trzeciej pozycji w drużynowej klasyfikacji uplasowała się męska reprezentacja PW w składzie: Krzysztof Małkowski, Piotr Wójcik, Jan Radzimiński, Vladyslav Kyryk, Ignacy Kamiński, Stefan Bryński, Antoni Zalewski, Maciej Święch, Konrad Dudek, Julian Haładus.

AZS Winter Cup składał się z pięciu eliminacji oraz finału. Alpejczycy startowali w dwóch konkurencjach: slalomie i slalomie gigancie. Punkty zbierali za miejsca zajęte w każdej z części rywalizacji. Po zsumowaniu wyłoniono medalistów.

Z wynikami AZS Winter Cup można zapoznać się TUTAJ>>

Milczenie - przyjaciel, który nigdy nie zdradza

Konfucjusz

Logo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego