Biuletyn PW / Sport / Poznaliśmy wyniki Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu

Poznaliśmy wyniki Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu

W klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym znalazły się 24 uczelnie. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Politechnika Warszawska uplasowała się na czwartym miejscu.

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Warszawski, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Wrocławski - stąd wywodzą się najlepsi brydżyści, wyłonieni w Akademickich Mistrzostwach Polski w brydżu sportowym.

Impreza, której organizatorem był AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, zakończyła się 18 marca 2018 roku w Chorzowie.

Do tej pory w 2018 roku rozdano już medale Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, futsalu kobiet i mężczyzn, snowboardzie, narciarstwie i brydżu sportowym. Najbliższe finały AMP zaplanowano w dniach 23-25 marca, gdy w Katowicach rywalizować będą biegacze przełajowi, a w Białymstoku judocy.

Akademickie Mistrzostwa Polski organizowane są dzięki programowi AZS „Młodość Pełna Pasji”, wspieranemu finansowo przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Źródło: AZS
Zdjęcie: Walusza Fotografia

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

Witold Gombrowicz