Biuletyn PW / Sport / Prof. Zbigniew Brzózka zwycięzcą Trójboju Rektorskiego

Prof. Zbigniew Brzózka zwycięzcą Trójboju Rektorskiego

W jubileuszowej edycji Igrzysk Studentów Pierwszego Roku - Varsoviada prof. Zbigniew Brzózka, dziekan Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej zajął pierwsze miejsce w Trójboju Rektorskim.

W dniach 10 i 11 listopada studenci pierwszego roku studiów z warszawskich uczelni rywalizowali po raz pięćdziesiąty na imprezie sportowej Varsoviada. Żacy walczyli o zwycięstwo w siedmiu dyscyplinach sportowych (koszykówka, piłka siatkowa, piłka nożna, biegi przełajowe, pływanie, ergometr wioślarski, tenis stołowy).

W sportowej rywalizacji udział wzięli nie tylko studenci, ale także przedstawiciele władz rektorskich stołecznych uczelni. Specjalnie dla nich przygotowano Trójbój Rektorski (strzał na bramkę, rzut do kosza, wyścig jubileuszowy). Przedstawicielem władz Politechniki Warszawskiej rekomendowanym przez Rektora był prof. Zbigniew Brzózka, dziekan Wydziału Chemicznego. Reprezentant naszej uczelni okazał się bezkonkurencyjny, zdobywając łącznie 27,8 punktów.

W ostatecznej klasyfikacji prof. Zbigniew Brzózka wyprzedził o dwa punkty prof. Tadeusza Tomaszewskiego (Uniwersytet Warszawski). Trzeci w klasyfikacji generalnej był prof. Andrzej Mastalerz (AWF), który stracił do lidera 4 „oczka”.

CYTAT TYGODNIA

"

 

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…

 

 

Adam Mickiewicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW