Biuletyn PW / Sport / Student Politechniki Warszawskiej na podium Pucharu Polski 2017

Student Politechniki Warszawskiej na podium Pucharu Polski 2017

Mateusz Popończyk, student drugiego roku Zarządzania i Inżynierii Produkcji na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej, wywalczył trzecie miejsce w Pucharze Polski 2017 w wyścigach motorowodnych po obwodzie.

Zawodnik ma już na koncie parę pokaźnych sukcesów między innymi czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata.

Zacząłem trenować w wieku 12 lat, najpierw młodzieżówka, obecnie klasa dla dorosłych. To piękny i bardzo widowiskowy sport, który w Polsce jest niestety bardzo mało popularny. Łodzie w klasie, w której startuję, rozwijają prędkość ok. 90km/h, na wodzie to całkiem sporo" - mówi o swojej pasji Mateusz Popończyk.

Mateusz Popończyk, student Politechniki Warszawskiej, startuje w wyścigach motorowodnych po obwodzie/fot. WZ PW

Warto również zaznaczyć, że Mateusz każdą swoją łódź robił sam, ze wsparciem ojca. W zeszłym roku był czwarty w Pucharze Polski, w tym roku trzeci.

Tak to prawda, z roku na rok doskonalimy bolid, a ja zdobywam niezbędne w tym sporcie doświadczenie, to głównie dzięki niemu się wygrywa" - podkreśla student.

Mateuszowi życzymy powodzenia w przyszłym sezonie i trzymamy kciuki za następne sukcesy, również te uczelniane.

Źródło: WZ PW

Bo nie jest światło, by pod korcem stało.

Cyprian Kamil Norwid, Promethidion

Sekcja Komunikacji Społecznej