Biuletyn PW / Sport / Student Politechniki Warszawskiej najszybszy w kolarstwie górskim

Student Politechniki Warszawskiej najszybszy w kolarstwie górskim

Krzysztof Łukasik, student Politechniki Warszawskiej, wywalczył złoty medal w wyścigu głównym mężczyzn w kolarstwie górskim Akademickich Mistrzostw Polski. W klasyfikacji generalnej mężczyzn PW uplasowała się na drugim miejscu.

W zawodach wzięło udział prawie 200 zawodników i zawodniczek. Nie zabrakło czołowych polskich kolarzy górskich z reprezentantami naszego kraju i medalistami mistrzostw Polski na czele.

W wyścigu głównym mężczyzn najszybszy okazał się Krzysztof Łukasik (Politechnika Warszawska), który na metę wyjechał z czasem 01:19:07. Drugie miejsce zajął Michał Topór (PWSZ Tarnów), a trzeci był Maciej Jeziorski (Uniwersytet Warszawski).

Wśród kobiet w wyścigu głównym złoty medal z czasem 01:19:34 wywalczyła Gabriela Wojtyła (ATH Bielsko Biała), drugie miejsce zajęła Rita Malinkiewicz (PWSZ Oświęcim), a trzecie przypadło Klaudii Czabok (AWF Warszawa).

W klasyfikacji generalnej mężczyzn Politechnika Wrocławska wyprzedziła Politechnikę Warszawą i Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, natomiast wśród pań na podium znalazły się kolejno ekipy Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Wrocławskiej oraz Politechniki Poznańskiej. W klasyfikacji uczelni technicznych mężczyzn zwyciężyła Politechnika Wrocławska, następnie Politechnika Warszawska i Akademia Górniczko-Hutnicza w Krakowie.

Zawody były jednym z wyścigów kwalifikacyjnych do akademickiej reprezentacji Polski, która wystartuje na przełomie lipca i sierpnia w AMŚ w Portugalii.

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim był AZS Katowice. Impreza była współfinansowana są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Samorządu Województwa Śląskiego oraz Miasta Chorzów.

Źródło: AZS
Zdjęcie: velonews.pl

Nauczyłam się, że droga postępu nie jest ani szybka,
ani łatwa.

Maria Skłodowska-Curie

Sie

Międzynarodowe warsztaty Sukkot - let's built a tent!

08:00 - 31 Sie 20:00

Sie