Biuletyn PW / Sport / Student Politechniki Warszawskiej sportowcem 15-lecia

Student Politechniki Warszawskiej sportowcem 15-lecia

Wojciech Bógdał, student kierunku Mechaniki i Budowy PW Filii w Płocku, otrzymał tytuł sportowca 15-lecia w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Roku 2017. Został także uznany drugim najlepszym pilotem sportowym w kraju.

Kapituła Płockiego Balu Sportu przyznała Wojciechowi Bógdałowi tytuł sportowca 15-lecia w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Roku 2017. Wyróżnienie za zdobycie złotego medalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu oraz złotego medalu Mistrzostw Europy w Czechach odebrał podczas Balu Lotników i Obronności Polskiej w Krakowie.

Dyscyplina sportu jaką uprawia student PW to motoparalotniarstwo. Jest multimedalistą mistrzostw Polski, mistrzem Europy i świata, złotym medalistą największej w historii imprezy sportowej w Polsce X Igrzysk Sportów Nieolimpijskich we Wrocławiu - The World Games 2017.

Wojciech Bógdał (w środku) odbiera pierwszą nagrodę w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Roku 2017

„Niezmiernie cieszę się z tej nagrody, tym bardziej, że jest ona przyznawana przez ekspertów cywilnej i wojskowej branży lotniczej za rzeczywiste dokonania na arenie sportowej. Motoparalotniarstwo po raz pierwszy zagościło na The World Games 2017 - Wrocław. Zdobyłem tam pierwszy złoty medal dla Polski, później swoją dobrą formę potwierdziłem wygrywając Mistrzostwa Europy w Czechach. W 100% wykonałem założony plan na ten rok. Przede mną kolejne wyzwanie: Mistrzostwa Świata w Tajlandii, które odbędą się na przełomie kwietnia i maja. Trzymajcie kciuki!” - napisał Wojciech Bógdał na swoim profilu na Facebooku.

Źródło: PW Filia w Płocku

CYTAT TYGODNIA

"

 

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…

 

 

Adam Mickiewicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW