Biuletyn PW / Sport / Student WIL PW pojedzie na igrzyska do Rio

Student WIL PW pojedzie na igrzyska do Rio

Damian Czykier - student Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, zajął czwarte miejsce w biegu przez płotki podczas mistrzostw Europy w Amsterdamie. Wcześniej zdobył dwa złote medale mistrzostw Polski.

Damian Czykier w finale biegu na 110 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Amsterdamie (6 -10 lipca 2016 r.), uzyskał czas 13.40 i zajął czwarte miejsce. Tym samym po raz kolejny w tym roku poprawił swój życiowy rekord.

Tytuł podwójnego mistrza Polski Damian Czykier wywalczył na zawodach w Bydgoszczy, które odbyły się w dniach  24-26 czerwca 2016 r. W piątek wraz z kolegami wygrał sztafetę 4x100 metrów, podczas gdy w niedzielę nie miał sobie równych w biegu na 110 metrów przez płotki.

Sztafeta ze studentem WIL PW w składzie: Łukasz Nabiałek, Adrian Kamiński i Kamil Kryński zwyciężyła z czasem 40,32 s i tylko o 0,03 s wyprzedziła drugi zespół na mecie.

W starcie indywidualnym Damian Czykier nie pozostawił rywalom złudzeń. Już w eliminacjach uzyskał czas 13,42 s, najlepszy w życiu i lepszy niż ustalone minimum umożliwiające start w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. W finale jeszcze się poprawił. Wygrał z czasem 13,35 s, aż o 0,42 s lepszym niż drugi na mecie zawodnik. Na tak krótkim dystansie, na którym często decydują nie tyle nawet setne, co tysięczne części sekundy, to przepaść. Warto do tego podkreślić, że uzyskany przez studenta PW wynik to wyrównanie czwartego najlepszego rezultatu na 110 m przez płotki w historii polskiej lekkiej atletyki. Rekord kraju wynosi 13,26 s.

Źródło: BPI
Zdjęcie w zajawce: Damian Czykier w biegu na 110 m przez płotki/fot. Facebook, Filip Borowski

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

 

 

Edward Stachura

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW