Biuletyn PW / Sport / Sukcesy narciarzy alpejskich z PW podczas AZS Winter Cup

Sukcesy narciarzy alpejskich z PW podczas AZS Winter Cup

Reprezentanci Politechniki Warszawskiej w narciarstwie alpejskim osiągnęli bardzo dobre wyniki podczas zawodów AZS Winter Cup, które odbyły się w dniach 26-28 lutego 2021 r. w Szczawnicy.

W finałowych zawodach cyklu, będących wstępem do Akademickich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim (1-3 marca 2021 r.), wystartowało ponad stu najlepszych narciarzy. Rywalizowali w slalomie i slalomie gigancie, a najlepsza szesnastka wśród kobiet i mężczyzn w slalomie ścigała się również w slalomie równoległym. Nowością podczas tegorocznego finału AZS Winter Cup była rywalizacja drużynowa. W konkurencji wystartowało osiem zespołów mieszanych składających się z dwóch kobiet i dwóch mężczyzn.

Wśród reprezentantek Politechniki Warszawskiej najlepiej spisała się Katarzyna Ostrowska, która zajęła 5. miejsce w slalomie gigancie i 4. w slalomie.

Narciarki z PW w składzie: Katarzyna Ostrowska, Maja Krzyżanowska, Antonina Tataj zwyciężyły w klasyfikacji drużynowej zawodów.

Wśród mężczyzn Antoni Szczepanik z Politechniki Warszawskiej zajął 3. miejsce w slalomie gigancie i 4. w slalomie.

W klasyfikacji drużynowej reprezentacja PW w składzie: Antoni Szczepanik, Piotr Wójcik, Ignacy Kamiński, Julian Haładus, Maciej Święch zajęła 5. miejsce.

W klasyfikacji generalnej całego cyklu Winter Cup, składającego się z pięciu eliminacji i finału, Katarzyna Ostrowska zajęła 2. miejsce w slalomie gigancie i 4. w slalomie. Reprezentantki PW zwyciężyły w klasyfikacji drużynowej.

Wśród mężczyzna Antoni Szczepanik zajął 2. miejsce slalomie gigancie, a ekipa PW znalazła się na trzecim stopniu podium w klasyfikacji drużynowej.

Z wynikami zawodów można zapoznać się TUTAJ>>

Zdjęcie: fot. Michał Szypliński

CYTAT TYGODNIA

"

 

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry

Dante

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI