Biuletyn PW / Sport / Turniej z okazji Jubileuszu 50-lecia Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku

Turniej z okazji Jubileuszu 50-lecia Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku

8 kwietnia 2017 r. w Hali Sportowej PW odbył się Turniej Piłki Ręcznej z okazji Jubileuszu 50-lecia Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Celem zawodów była popularyzacja piłki ręcznej.

W imprezie wzięło udział osiem drużyn: Politechnika, Kool Serwis Team, Handball Płock, Anorektycy, RKS Siekiera Piła, Actimel Team, HC Kasztans i Bad Girls. Turniej poprowadził dziennikarz i spiker sportowy - Bogdan Wolny. Drużyny podzielono na dwie grupy, po cztery zespoły w każdej. Wewnątrz grup mecze rozgrywane były na zasadzie "każdy z każdym". Do półfinałów przechodziły dwie najlepsze drużyny z grupy. Kolejne mecze rozgrywano systemem A1-B2/A2-B1.

Na podium uplasowali się kolejno: HC Kasztans, Handball Płock oraz Politechnika. Nagrody indywidualne odebrali: środkowa rozgrywająca Małgorzata Wochowska (Bad Girls), prawoskrzydłowy Paweł Krawczyk (HC Kasztans), lewy rozgrywający Dawid Leszczyński (Actimel Team), lewoskrzydłowy Michał Frączek (Handball Płock) oraz bramkarz Przemysław Witkowski (HC Kasztans), prawy rozgrywający Marcin Badurski (Politechnika) oraz obrotowy Paweł Woliński (Kool Serwis Team). Tytuł najskuteczniejszego zawodnika przypadł Jakubowi Sadowskiemu (Handball Płock), a MVP - Jarosławowi Suskiemu (HC Kasztans).

Puchary, dyplomy i nagrody wręczył zwycięzcom Prorektor PW ds. Filii w Płocku prof. Janusz Zieliński.

Podczas turnieju odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach akcji „Walczymy razem z Przemkiem”, która miała na celu pomoc w pokryciu kosztów rehabilitacji trenera związanego z płockim środowiskiem piłki ręcznej, w tym również trenera drużyny Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

Sponsorami turnieju byli: PKN ORLEN S.A., PG Sport, Grupa DSF oraz Biało Niebieski.

Źródło: Politechnika Warszawska Filia w Płocku.

Na szczęście słońce rozlewając światło nie pyta ludzi,
czy sobie go życzą, bo rozdzieliliby się na stronnictwa,
a niektóre z nich żądałyby,
ażeby zgasło