Biuletyn PW / Sport / Wojciech Bógdał znowu w mistrzowskiej formie

Wojciech Bógdał znowu w mistrzowskiej formie

Wojciech Bógdał, student PW Filii w Płocku, po sześciu dniach rywalizacji zakończył Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata w Tajlandii z tytułem mistrza świata. To już kolejny sukces Polaka.

- Cały czas zmagaliśmy się z trudnymi warunkami klimatycznymi. Nam jako zawodnikom ciężko było funkcjonować i zachować formę w strasznym upale - pisze sportowiec na swojej stronie na Facebooku. - Sprzęt sprawował się zupełnie inaczej niż w Polsce, miał mniejszy zasięg, inne spalanie, a finalnie, podczas widokowego lotu po zakończonych zawodach silnik wyzionął ducha.

To nie pierwszy tego typu sukces naszego studenta. Wojciech Bógdał m.in. jest zwycięzcą VI Motoparalotniowych Mistrzostw Europy i złotym medalistą The World Games.

Podobne materiały:

Student Politechniki Warszawskiej sportowcem 15-lecia