Biuletyn PW / Sport / Wojtek Bógdał motoparalotniowym Mistrzem Świata

Wojtek Bógdał motoparalotniowym Mistrzem Świata

Student PW Filii w Płocku zdobył tytuł indywidualnego Mistrza Świata oraz drużynowego Mistrza Świata w sztafecie podczas rozgrywanych w Legnicy II Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach Świata w klasie wózków jednoosobowych PL1.

Zawody przeprowadzono w dniach 27 czerwca - 4 lipca 2015 r. Zwycięstwo Wojtka Bógdała (studenta PW na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii w Płocku) jest tym cenniejsze, że Wojtek wielokrotnie okazywał się lepszy od zawodników startujących na nogach.

Podczas wyścigów we wspaniałym stylu pokonał rywali, uzyskując czas krótszy o ok. 10% od kolejnego, bardzo utytułowanego zawodnika z Hiszpanii, wielokrotnego mistrza i rekordzisty świata. Zawodnicy z Francji ochrzcili Wojtka mianem "Cyborga", ponieważ latał ze spokojem i z iście matematyczną precyzją.

Klasa PL1

1. Wojciech Bógdał - Polska
  2. Ramon Morillas Salmeron - Hiszpania
  3. Piotr Geło - Polska

Sztafeta klasy PL1

1. Polska (Wojciech Bógdał, Tomasz Dembczyński, Piotr Geło, Krzysztof Romicki)
  2. Hiszpania (Javier Tejeiro Lopez, Vicente Palmero Rodriguez, Ramon Morillas Salmeron)
  3. Francja (Frederic Mallard, Yann Laudiere, Laurent Assie)

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Polska przed Francją i Hiszpanią.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Podobny artykuł:
Politechnika głosuje na Wojtka Bógdała