Biuletyn PW / Sport / XII Bieg o Puchar Rektora

XII Bieg o Puchar Rektora

Profesor Janusz Walo, Prorektor ds. Studenckich stanął na czele „rektorskiej” sztafety, która wystartowała w tegorocznym Biegu o Puchar Rektora. Impreza odbyła się 18 listopada 2017 roku na Stadionie Syrenki w Warszawie.

Bieg o Puchar Rektora na dobre wpisał się w tradycję obchodów Święta Politechniki Warszawskiej. W biegu przełajowym przez Stadion Syrenki i Pole Mokotowskie, na dystansie 2,7 km udział wzięło 50 zawodników. Linię mety jako pierwszy przekroczył Adam Stec z wynikiem 6 min. 24 sek. Tuż za nim uplasowali się: Michał Misiewicz (6 min. 27 sek.) oraz Krzysztof Wasilewski (6 min. 38 sek.).

Podobnie jak w zeszłym roku na trasie pojawiła się sztafeta „rektorska”. Profesorowi Januszowi Walo, Prorektorowi ds. Studenckich towarzyszyli przedstawiciele Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej: prof. Władysław Wieczorek, Dziekan Wydziału, dr hab. inż. Wioletta Raróg-Pilecka, Prodziekan ds. Rozwoju oraz prof. Wojciech Wróblewski, Prodziekan ds. Nauki.

W sztafecie pobiegli (od lewej): prof. Janusz Walo, dr hab. inż. Wioletta Raróg-Pilecka, prof. Wojciech Wróblewski oraz prof. Władysław Wieczorek/fot. BPI

Najlepsi w poszczególnych kategoriach okazali się:

Kategoria absolwent

• Dariusz Nożyński
  • Paweł Biały
  • Bartłomiej Pająk

Kategoria student

• Adam Stec
  • Michał Misiewicz
  • Krzysztof Wasilewski

Kategoria studentka

• Monika Kaczanowska