Biuletyn PW / Sport / Złoty medal na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich dla studenta PW

Złoty medal na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich dla studenta PW

Wojciech Bógdał, student Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, wywalczył złoty medal podczas odbywających się we Wrocławiu The World Games - 10. Światowych Igrzysk Sportowych.

Motoparalotniarz Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku, student Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, Wojciech Bógdał 23 lipca 2017 r. sięgnął po najwyższe trofeum The World Games 2017. To pierwszy złoty krążek wywalczony przez Polaków w tych zawodach. Impreza odbywa się w dniach 20-30 lipca 2017 we Wrocławiu. W programie znajdują się 33 dyscypliny, w tym cztery pokazowe.

Medaliści The World Games 2017: Kittiphop Phrommat z Tajlandii, Wojciech Bógdał i Marcin Bernat/fot. Facebook, Wolfgang Lintl

Warto przypomnieć, że to kolejny sukces w karierze studenta Politechniki Warszawskiej. Ma on już na koncie mistrzostwo świata oraz mistrzostwo Europy.

The World Games (nazywane również Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich) to międzynarodowa impreza odbywająca się od 1981 roku, po letnich igrzyskach olimpijskich, pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl).

Źródło: BPI

Jedynym czarem przeszłości jest to, że minęła.

Oscar Wilde

Sekcja Komunikacji Społecznej