Biuletyn PW / Sport / Złoty medal w Akademickich Mistrzostwach Polski FTS w Tańcu Sportowym

Złoty medal w Akademickich Mistrzostwach Polski FTS w Tańcu Sportowym

Reprezentująca Politechnikę Warszawską para - Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska - zwyciężyła w  tańcach latynoamerykańskich Akademickich Mistrzostw Polski FTS w Tańcu Sportowym.

Akademickie Mistrzostwa Polski FTS w Tańcu Sportowym odbyły się 16 grudnia 2017 roku we Wrocławiu. Organizatorami mistrzostw byli SKT Perfect Dance z Wrocławia, Dolnośląski Związek Sportu Tanecznego i Federacja Tańca Sportowego. W zawodach udział wzięli tancerze z krajowej czołówki, posiadający doświadczenie w międzynarodowych turniejach.

W rywalizacji w tańcach standardowych (walce: wiedeński i angielski, tango, foxtrot i quickstep) wystartowało 11 par, w tańcach latynoamerykańskich (samba, cza-cza, rumba, paso doble i jive) zatańczyło 14 duetów. Warunkiem udziału w zawodach było posiadanie statusu studenta przez jedną osobę z pary.

Anna Wałachowska ze zwycięskiej pary na co dzień studiuje na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej.

Źródło: forumakademickie.pl
Zdjęcie: Facebook

Kto nie zna prawdy,
ten jest tylko głupcem.