Biuletyn PW / Sport / Zmiany w warszawskiej drużynie siatkarzy

Zmiany w warszawskiej drużynie siatkarzy

W nowym sezonie zespół będzie występować jako ONICO Warszawa. Przedstawiciele władz klubu i Politechniki Warszawskiej zgodnie podkreślają, że decyzja o zmianie nazwy nie była łatwa. Zwracają też jednak uwagę, że nie oznacza to zakończenia współpracy, tylko zmianę jej charakteru.

W ostatnim sezonie oficjalną nazwą drużyny było ONICO AZS Politechnika Warszawska, a wcześniej przez kilka sezonów - po prostu AZS Politechnika Warszawska.

- Dziękuję Politechnice Warszawskiej i Akademickiemu Związkowi Sportowemu za wieloletnie wsparcie - mówi Marcin Bańcerowski, wiceprezes klubu. - Wywodzimy się ze środowiska akademickiego. Pamiętamy o tym i będziemy o tym zawsze pamiętali. Tak ważny dla nas charakter akademicki i silna marka AZS AWF Warszawa, z którą jesteśmy kojarzeni, ograniczają jednak budowanie w świadomości mieszkańców Warszawy wizerunku w pełni profesjonalnego klubu, jakim jesteśmy.

Decyzja o zmianie nazwy drużyny została podjęta w porozumieniu z Politechniką Warszawską, była też konsultowana ze środowiskiem akademickim oraz kibicami.

- Cieszymy się, że przez tyle lat mogliśmy dokładać swoją cegiełkę do sukcesów siatkarzy z Warszawy - mówi dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW, Prorektor ds. Studenckich Politechniki Warszawskiej. - Nadal zależy nam, żeby w naszym mieście był silny zespół siatkarski. Zmieniając charakter współpracy z klubem, chcemy większą uwagę skupić na sekcjach działających w ramach Klubu Uczelnianego AZS PW. Ważne jest dla nas wspieranie sportowców reprezentujących Politechnikę w zawodach akademickich. Nasi studenci zdobywają medale w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza oraz Akademickich Mistrzostwach Polski, przynosząc tym samym chlubę całej Uczelni.

Źródło: Biuro ds. Promocji i Informacji PW

Bo nie jest światło, by pod korcem stało.

Cyprian Kamil Norwid, Promethidion

Sekcja Komunikacji Społecznej