Biuletyn PW / Sport / Zwycięstwo drużyny z PW w regatach na Wiśle

Zwycięstwo drużyny z PW w regatach na Wiśle

12. raz z rzędu ósemka wioślarska reprezentująca Politechnikę Warszawską pokonała zespół z Uniwersytetu Warszawskiego. Jubileuszowy, 70. wyścig odbył się 9 października 2021 r. podczas V Amatorskich Mistrzostw Warszawy w Wioślarstwie.

Drużyny z PW i UW walczyły o zwycięstwo nie na Kanale Żerańskim, ale na odcinku między Mostem Poniatowskiego a Mostem Łazienkowskim. Jako pierwsza na mecie zameldowała się ósemka z Politechniki z czasem 2:35:40, wyprzedzając osadę UW o 2 sekundy.

Regaty to tradycja akademickiej Warszawy, która wzoruje się na rywalizacji Oxford University Boat Club i Cambrigde University Boat Club.

Serdecznie gratulujemy naszemu studentowi, Jakubowi Ciftci oraz całej drużynie.

Skład zwycięskiej drużyny: Bartłomiej Gzowski, Maciej Koperski, Michał Gulan, Stanisław Krasuski, Łukasz Stępka, Jakub Ciftci, Stanisław Dawidziuk, Maciej Borzęcki, Małgorzata Kurcjusz.

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa