Biuletyn PW / Sport / Życiowy wynik Damiana Czykiera podczas halowych mistrzostw Europy

Życiowy wynik Damiana Czykiera podczas halowych mistrzostw Europy

W zakończonych już halowych mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce, Damian Czykier student Wydziału Inżynierii Lądowej PW, ustanowił swój najlepszy w życiu wynik - 7,65 s. w biegu na 60 m. przez płotki.

Podczas mistrzostw w Belgradzie (3-5 marca 2017 r.) rezultat ten wystarczył na zajęcie dziewiątego miejsca. Damian Czykier może jednak czuć lekki niedosyt, gdyż ostatni płotkarz, który zakwalifikował się do finału, wyprzedził go zaledwie o tysięczne części sekundy.

Teraz Damian Czykier rozpocznie przygotowania do sezonu letniego, podczas którego w dniach 5-13 sierpnia br. odbywać się będą mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Tym razem zawodnicy wystartują na londyńskim stadionie olimpijskim.

Podobny materiał:
Damian Czykier złotym medalistą w halowych mistrzostwach Polski

Zdjęcie: Facebook/Filip Borowski

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry